Teknik Bakım Anlaşması

Bakım Anlaşması

Sunucu , ofis bilgisayarları ve teknik cihazların desteğini sağladığımız ve en çok tercih edilen hizmet türü olan Bakım Anlaşmaları ile firmaların en önemli ihtiyacı olan IT desteği ihtiyacını karşılamaktayız.

Teknik Bakım Anlaşması Nedir?

Teknik Bakım Anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, yazılımı ve bilgisayar çevre birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

 

Teknik Bakım Anlaşmasının Kapsamı Nedir?

Teknik Bakım anlaşması süresince Destek Bilgisayar Teknik Servisinde veya müşteri yerinde servis desteği, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yetkili servise bırakılması , Windows 2000 Server,2003 Server, 2008 Server, XP,Windows7, Vista, Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter, projeksiyon cihazı, ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları, orjinal yedek parça desteği, standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.

 Teknik Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?

Teknik Bakım Anlaşması maliyeti , Firma yapısı (Merkez, Bölge Ofisi ve Depo sayısı vs.), kullanıcı sayısı, Server Sayısı ve işletme bilgisayarlarının kullanım amaçlarına göre değişmektedir.

 Teknik Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir?

Teknik Bakım Anlaşması 6 aylık veya 1 yıllık süreler haline yapılmaktadır.

 Teknik Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?

.  Şirket dâhilinde çalıştırmak için uzman – güvenilir bir eleman aramak ve çalıştırmak zorunda olmazsınız.

.  Bakım anlaşmalı olmanın avantajı ile çağrılarınıza öncelik verilir.

.  Telefon, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve sorunlarınız hızlı bir şekilde giderilir.

.  Bilgilerinizin yedeklenmesi ve korunması takip edilir ve çalışmalarınızı kaybetme riskinizi minimuma indirmiş olursunuz.

.  Teknolojik gelişmelerden haberdar olursunuz ve bunun için hiçbir ücret ödemezsiniz.

.  Gereksiz ve maliyetli yatırımlardan korunur, fiyat performans açısından en iyiyi elde edersiniz.

.  İhtiyacınız  olan donanımı piyasa şartlarından daha uygun maliyetle temin edebilirsiniz.

.  Yazılım lisanslarınız kayıt altında tutularak ihtiyaç duyulduğunda gerekli mercilere raporlanır.

 Teknik Bakım Anlaşması Yaptırmamanın Dezavantajı Nedir?

.  Sıkça tekrarlayabilecek sorunlar ya da aniden oluşabilecek büyük kapsamlı sorunlar nedeniyle daha büyük bir maddi zararla karşılaşabilirsiniz.

.  Sisteminiz sürekli kontrol altında olmadığından çıkan sorunu tespit etmek zaman alır. Bu da çözümün uzamasına ve iş kaybınıza sebep olur.

.  Virüs, Trojan vb. sisteme zarar veren tehditler hiç beklemediğiniz bir anda kapınızı çalar, bu başınıza büyük sıkıntılar açabilir, hatta tamamen bilgilerinizi kaybetmenize yol açabilir.

.  Yapacağınız yatırımlarda; ihtiyacınızdan fazlasını almaya ya da beklentinizi karşılayamayacak bir çözüme yönlendirilebilirsiniz.

.  Tekrarlanması gereken fiziksel ve yazılımsal bakımlar yapılmadığından sisteminiz hantallaşıp sizi zaman ve iş kaybına uğratabilir.

.  Hiç farkında olmadan korsan yazılım kullanıyor olabilirsiniz. Yazılımların lisanslanması konusunda raporlamalarda sıkıntı yaşayabilir bu sebeple yüksek danışmanlık ücretleri ödemek zorunda kalırsınız.

.  Yedeklemeleriniz düzenli takip edilmeyebilir ya da size uygun bir yedekleme çözümünü kullanmıyor olabilirsiniz.