Hizmetler

Destek Bilgisayar ve Yazılım Hizmetleri olarak aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz.

Teknik Destek Hizmetleri

Destek Bilgisayar ve Yazılım Hizmetleri olarak 2 şekilde Teknik Destek Hizmeti vermekteyiz.

1.    Çağrı Başına Destek

2.    Uzak Bağlantılı Destek

 ÇAĞRI BAŞINA DESTEK

Bakım anlaşması dışında kalan şirketler için verdiğimiz bir hizmettir. Oluşan soruna yerinde müdahale edilerek bildirilen sorun çözümlenir. Yapılan çağrı başına ve çözümün süresine göre ücretlendirilir.

UZAK BAĞLANTILI DESTEK

Bakım anlaşması dışında kalan şirketler için verdiğimiz bir hizmettir. Oluşan sorun telefonla ya da uzaktan bağlantı yapılarak çözümlenir. Yapılan çağrı başına ve çözümün süresine göre ücretlendirilir.

IT Danışmanlık Hizmetleri

Müşterilerimizin Server, Yedekleme çözümleri, PC, Notebook ve her türlü iletişim alt yapı ürünlerine olan ihtiyaçlarına Danışmanlık hizmetleri ile çözümler getiriyoruz.

Kurumsal Çözümler

Şirketiniz bünyesindeki bilgisayarların Network kurulumu ve yapılandırması ,  firma bünyesinde çalışan kullanıcıların Teknik destek ihtiyaçlarını bakım anlaşmaları kapsamında desteklemekteyiz.

Bilgisayar ve Oem Parça Satışı

Firmanız bünyesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda her türlü Donanımı (Server,Pc ,Yazıcı, Switch , Modem,Donanım Firewall , Toner ,Network Kablosu vs) temin etmekteyiz.

İstediğiniz özellik ve markalarda Oem bilgisayar ya da Hp,Dell,Toshiba,Fujitsu,Siemens,Casper  marka masa üstü ve notebook bilgisayar satışımız mevcuttur.

Microsoft Lisansları ve Diğer Lisans Satışları

• Microsoft Open ya da  OEM Lisanslama (Windows 2003/2008 Server,Windows Xp , Vista vs).

• Antivirüs Programları (Mc Afee , Symantec , Nod32 , Kaspersky) satışı

• Acronis ve Yedekleme ürünleri satışı.

• VMware Sanallaştırma çözümleri lisansları

• Veeam Backup and Replication Yedekleme Lisansları

Teknik Bakım Anlaşması

Teknik Bakım Anlaşması Nedir?

Teknik Bakım Anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, yazılımı ve bilgisayar çevre birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Teknik Bakım Anlaşmasının Kapsamı Nedir?

Teknik Bakım anlaşması süresince Destek Bilgisayar Teknik Servisinde veya müşteri yerinde servis desteği, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yetkili servise bırakılması , Windows 2000 Server,2003 Server, 2008 Server, XP,Windows7, Vista, Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter, projeksiyon cihazı, ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları, orjinal yedek parça desteği, standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.

 Teknik Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?

Teknik Bakım Anlaşması maliyeti , Firma yapısı (Merkez, Bölge Ofisi ve Depo sayısı vs.), kullanıcı sayısı, Server Sayısı ve işletme bilgisayarlarının kullanım amaçlarına göre değişmektedir.

 Teknik Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir?

Teknik Bakım Anlaşması 6 aylık veya 1 yıllık süreler haline yapılmaktadır.

 Teknik Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?

.  Şirket dâhilinde çalıştırmak için uzman – güvenilir bir eleman aramak ve çalıştırmak zorunda olmazsınız.

.  Bakım anlaşmalı olmanın avantajı ile çağrılarınıza öncelik verilir.

.  Telefon, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve sorunlarınız hızlı bir şekilde giderilir.

.  Bilgilerinizin yedeklenmesi ve korunması takip edilir ve çalışmalarınızı kaybetme riskinizi minimuma indirmiş olursunuz.

.  Teknolojik gelişmelerden haberdar olursunuz ve bunun için hiçbir ücret ödemezsiniz.

.  Gereksiz ve maliyetli yatırımlardan korunur, fiyat performans açısından en iyiyi elde edersiniz.

.  İhtiyacınız  olan donanımı piyasa şartlarından daha uygun maliyetle temin edebilirsiniz.

.  Yazılım lisanslarınız kayıt altında tutularak ihtiyaç duyulduğunda gerekli mercilere raporlanır.

 Teknik Bakım Anlaşması Yaptırmamanın Dezavantajı Nedir?

.  Sıkça tekrarlayabilecek sorunlar ya da aniden oluşabilecek büyük kapsamlı sorunlar nedeniyle daha büyük bir maddi zararla karşılaşabilirsiniz.

.  Sisteminiz sürekli kontrol altında olmadığından çıkan sorunu tespit etmek zaman alır. Bu da çözümün uzamasına ve iş kaybınıza sebep olur.

.  Virüs, Trojan vb. sisteme zarar veren tehditler hiç beklemediğiniz bir anda kapınızı çalar, bu başınıza büyük sıkıntılar açabilir, hatta tamamen bilgilerinizi kaybetmenize yol açabilir.

.  Yapacağınız yatırımlarda; ihtiyacınızdan fazlasını almaya ya da beklentinizi karşılayamayacak bir çözüme yönlendirilebilirsiniz.

.  Tekrarlanması gereken fiziksel ve yazılımsal bakımlar yapılmadığından sisteminiz hantallaşıp sizi zaman ve iş kaybına uğratabilir.

.  Hiç farkında olmadan korsan yazılım kullanıyor olabilirsiniz. Yazılımların lisanslanması konusunda raporlamalarda sıkıntı yaşayabilir bu sebeple yüksek danışmanlık ücretleri ödemek zorunda kalırsınız.

.  Yedeklemeleriniz düzenli takip edilmeyebilir ya da size uygun bir yedekleme çözümünü kullanmıyor olabilirsiniz.